Last Man

Last Man 3.47

Today we continue the story of Hermione. She asked to live in our hero’s apartment, and pretends to be a couple in love. But so far it only gives trouble and inconvenience. How this story ends depends only on your actions.

Some more locations were prepared for downloading on demand. Such locations will not be included in the distribution of the lightweight client and mobile platforms, but will be automatically downloaded by the game as it progresses. This can be disabled if your traffic is not unlimited.

Also, some bugs were fixed and game resources were repackaged to take up less space.

This game is multilingual: EN/DE/FR/IT/ES/RU/PL/GR/RO/TR/UA/CN/KR. If you want to help make translations or edit the text, click here.

If you like this game, support its development, join our club and receive additional rewards 🙂

Last Man v 3.47 (Windows, Android, macOS)

The full list of changes and download links are available at game’s page.

One thought on “Last Man 3.47

  1. Axeleteon says:

    Beni en çok etkileyen hikaye. Hikayesi gerçekten etkileyici henüz sadece %25 tamamladım ama beni çok içine çekti. Oyunu genel olarak daha iyi yapılması gerekenler ; daha çok opsiyon, daha çok yan görev, daha farklı hikaye akışı gerçekten muazzam olur, ben 95. günde yakalandım bunun nedeni oyunda ne yapmam gerektiğini bilememem her gün tekrar etti bazı kısımlarda oyun bize yardımcı olmalı en azından sıkıştığımızda, Ben bir Türküm oyunun Türkçe dil desteği olması harika ancak çeviride bazı sorunlar var ( %40’ı hatalı anlamakta zorluk çekiyoruz) çeviride hatalar düzeltilirse çok mutlu olurum. Son olarak açık dünya büyütülse çok harika olur.
    ÖZET: Hikayesi çok güzel, hikayesi daha çeşitli olabilir ekstra yollar farklı sonuçlar, Türkçe çeviri düzeltilmeli, açık dünya geliştirilmeli

Leave a Reply